Muziek is mijn leven!
Maar dat wisten jullie al. Vooral het samen musiceren is één van de activiteiten die me zeer dierbaar zijn.
Muziek schrijven is niet eenvoudig, maar het loont de moeite... achteraf kan je dan anderen laten meegenieten van de muzikale ideeën die je hebt.
Indien je muziek van deze site wil gebruiken voor welk doel dan ook, geef dan aub op voorhand een seintje. Ik weet graag wanneer ik geciteerd word, ook muzikaal.
Ook hier verschillende categorieën: liedjes, instrumentaal (pc) en instrumentaal (life).
Voor meer uitleg over de verschillende bestandsformaten: mp3, RealAudio, MIDI.
Liedjes
Sterren in mijn hart, gezongen versie.(mp3)
Ik leef van muziek, het themalied van de Jongerenvakantiedagen van 2002. Gezongen door... mezelf (RealAudio)
Mozes trok door de woestijn, themalied van de Jongerenvakantiedagen van 2003. Uitgeroepen tot moeilijkste themalied ooit... (RealAudio)
Ik mis je zo, door verschillende mensen verklaard tot mijn mooiste lied.
Oorspronkelijk geschreven naar aanleiding van het overlijden van mijn grootvader, maar ook te beluisteren als een liefdeslied... (mp3)
Neem me mee, een lied over echtscheiding. Aan het woord is de oudere broer, die met zijn
vader en zijn zus samenleeft... en met papa's nieuwe vriendin... (mp3)
Instrumentaal (pc)
Enkele van mijn eigen composities zijn ook omgezet in midi-bestanden:
Abacada, een eenvoudig stukje,
oorspronkelijk voor piano solo.(MIDI)
The Island, geschreven voor de proclamatie van
mijn laatste jaar secundair. We hebben het toen uitgevoerd met volgende
bezetting: altviool, piano en djembè.(MIDI)
David, laat klinken je harp, hét succesnummer van JOVADA2001. (MIDI) Gezongen versie bij de liedjes.
1998, een orchestrale nieuwjaarsbrief, gedateerd 1-1-1999.(MIDI)
Slapend in de zon, wat mij betreft één van mijn beste stukken, al was het maar omdat de reacties erop zo positief waren. (MIDI)
Mijn 1999, jawel mijn nieuwjaarsbrief voor 1-1-2000, een vervolg op "1998" natuurlijk. (MIDI)
Sterren in mijn hart, mijn eerste online-smartlap. (MIDI) Wil je m'n stem erbij? Kijk bij liedjes.
Ik leef van muziek, het themalied van de Jongerenvakantiedagen van 2002. (MIDI) De gezongen versie vind je weer bij de liedjes.
Mozes trok door de woestijn, het themalied van de Jongerenvakantiedagen van 2003. (MIDI) Gezongen versie bij liedjes.
Instrumentaal (life)
Polka, uitgevoerd door En Pleine Retraite (een inmiddels reeds opgedoekt gelegenheidsensemble, waarin ik als pianist meespeelde.) (RealAudio)
Een mens te zijn op aarde, een bekend kerklied uit de zangbundel Zingt Jubilate (nr 306). De oorspronkelijke muziek is van J. Joris. Dit is een instrumentale bewerking, life opgenomen in de abdijkerk, gespeeld op het Verschueren-orgel uit 2001-2002. (MP3)
Een beetje meer uitleg bij de bestandsformaten:
MIDI
MIDI staat voor "Musical Instrumental Digital Interface", het is
een standaard om keyboards met elkaar of met pc's te laten communiceren. Deze
muziekstandaard is ook in gebruik om op een eenvoudige en plaatsbesparende
manier muzikale gegevens op te slaan.
Je slaat namelijk enkel de frequenties en duur van de noten op, niet de
klank. Dat wil zeggen dat wanneer je zo'n bestand afspeelt, de computer zélf de
geluiden maakt.
Het hangt dus van de kwaliteit van je geluidskaart af hoe mooi de
MIDI-bestanden zullen klinken.
MIDI-bestanden kunnen worden beluisterd met Windows Mediaspeler, Winamp en tal van andere programma's.
RealAudio
RealAudio is een bestandsformaat om hele geluidsfragmenten op een Internet-vriendelijke manier te comprimeren. Het resultaat is een klein bestand, van redelijke geluidskwaliteit. (niet zo goed als mp3, maar dan ook véél kleiner)
Je hebt wel een speciale audiospeler nodig, die je gelukkig nog gratis kan dowloaden.
Om deze bestanden te kunnen beluisteren heb je RealPlayer nodig van Real.com.
MP3
MP3 hoeft eigenlijk nauwelijks nog uitleg. Het gaat om een speciaal compressieformaat voor muziekbestanden. Door de illegale downloadpraktijken is MP3 een beetje in verkeerd daglicht gesteld, niet geheel ten onrechte.
De MP3-bestanden op deze site zijn 100% legaal te downloaden. Je kan ze afspelen met Windows Mediaspeler, Winamp of één van de vele andere spelers die er (al dan niet gratis) te vinden zijn.
(meer muziek in voorbereiding)