welkom krantjes contact kartelpartner spirit spirit-Antwerpen

Liefde is ... een Vlaamse en een Franstalige Gemeenschap die samenwerken: http://www.gemeenschapisleuk.be/

Wat uw SLP-raadslid mét veel spirit voor Ekeren en Mariaburg al bereikt heeft:

  1. In 2006 hebben wij in het bestuursakkoord bedongen dat de bibliotheek van Mariaburg behouden moet blijven. Hierdoor krijgt dit wijkfiliaal de kans om zich verder te ontplooien met een volwaardig cultuur-, media- en literatuuraanbod voor jong en oud! Door onze bemiddeling kan u van de computer sinds eind 2007 ook printen in alle Antwerpse buurt- en wijkbib's.
    >> Maar ook gunstige openingsuren zijn belangrijk!
    Mariaburg is begin januari 2009 gedegradeerd tot slechts een buurtfiliaal. Voor SLP negeert hier de stad ernstige ons statuut als wijk Mariaburg! Dat maakt dat het filiaal aan de Van De Weyngaertplein nog maar slechts een één dag (woe 10 - 18u) en halve (do 14 - 18u) geopend is. Dit terwijl het voor 1 januari 2009 altijd vier keer (din 13 - 16.30u, woe 13 - 16.30u, do 17 - 20.00u & zat 9 - 12.00u) per week open was. Ook verliest dit filiaal zijn openingsuren tijdens de schoolvakanties. Dit is niet ernstig! Op die manier kunnen klanten niet genieten van een goede dienstverlening in de wijk. Wij dringen er bij de schepen aan op om dit terug in orde te brengen. Het terug opwaarden naar het wijkfiliaal statuut kan dit gedeeltelijk verhelpen, maar vooral het wegvallen van de succesvolle opening op zaterdagvoormiddag is desastreus voor het klantenbestand. Dit terwijl onze wijk juist nood heeft aan meer creatieve leesbevordende initiatieven!
    (onderteken onze petitie op de actie-site: www.bib-actie.tk)

  2. Op de Districtsraad van twee februari 2007 heeft ons raadslid Luc Van Berlo met een advies aan de stad verkregen dat de broodnodige beschermingsplannen voor onze wijk in opmaak zijn. Via dit RUP (Ruimtelijk uitvoeringsplan) kunnen we het cultuurhistorisch erfgoed met zijn architectuurkenmerken en het groene karakter van Mariaburg bewaren voor de toekomst. Sinds 24 april 2007 is de stedelijke dienst Ruimtelijke Ordening op bezig met de opmaak van dit plan. Wij hebben eind 2009 vernomen dat deze bijna voltooid zijn. Sindsdien is het stil geworden rond dit dossier. Via enkele tipgevers bereiken ons signalen van bouwpromotoren die nog snel voor de goedkeuring enkele grootschalige appartementendossiers erdoor willen loodsen. We maken ons zorgen en volgen dit verder op.

  3. Binnen onze sp.a-SLP bevoegdheden 'ruimtelijke ordening' hebben we in 2007 beslist dat we via een negatief advies de bouw van een UMTS-GSM-mast naast de brug aan de Schriek tegenhouden. Wij vinden dat een pyloon van 25 meter niet op deze plek thuishoort. Wij wijzen tevens de overheid op mogelijke gezondheidsrisico's vlakbij een woonwijk met basisschool van 180 kinderen. Wij maken ons ook zorgen over de GSM-installatie tegen de kerktoren. Het eerste hebben we kunnen tegenhouden! Voor de kerktoren hebben we geen inspraak bij de besluitvorming. We zijn dan ook zeer blij dat de overheid de GSM-stralingsnorm verlaagd heeft van de absurde 20,6 V/M naar 3 Volt/Meter. Zo kunnen we dit dossier terug aankaarten bij de stad. De afstandsnorm (niet vlakbij kwetsbare groepen zoals scholen, kinderdagverblijven, RVT, ziekenhuizen) zal ons hierin helpen.

  4. Als bestuurder van de intercommunale Hooge Maey heb ik bekomen dat er geen drie nieuwe afvalverbrandingsovens gebouwd gaan worden. Wij hebben nood aan het voorkomen van restafval. Het sluiten van de ISVAG-oven is een logisch gevolg hierop, maar dan mag deze niet vervangen worden op een andere plaats. Op die manier gaat de stimulans verloren. SLP ziet heil in biologisch-mechanische energieopwekende behandelinginstallaties voor afvalstoffen waarbij de inkomende afvalstoffen op zo'n manier worden voorbehandelt dat de verschillende recycleerbare stromen maximaal worden uitgesorteerd. Enkel de overgebleven fractie die niet gevaloriseerd kan worden, dient dan nadien nog verbrand te worden en daar heeft Indaver verwerkingsmogelijkheden voor waarin de stad kan participeren.
    Als links liberale partij beschouwen wij afval net als de ontwerper William McDonough en de chemicus Michael Braungart in het boek 'Cradle to Cradle' als voedsel! Dit is een duidelijk economische standpunt. Het afval dat we lozen verdwijnt niet, er bestaat namelijk geen verdwijnen omdat de aarde een gesloten systeem is. Ons afval lijkt alleen onzichtbaar omdat we het verdunnen met water, bedekken met aarde of weg laten blazen door de wind. Maar uiteindelijk komen we het onvermijdelijk weer tegen in ons drinkwater, de lucht die we inademen, ons voedsel en in ons lichaam. Zo moeten we er naar streven om de gebruikte grondstoffen al van bij het productontwerp recycleerbaar te ontwerpen. De natuur kent dit principe allang: daar is alle afval voedsel voor nieuwe planten en dieren. We moeten dit dringend toepassen op alle producten die de mens fabriceert.

  5. Ook hebben wij de goede gewoonte alle ruimtelijk plannen in Ekeren voor we ze goedkeuren zeer grondig te bestuderen op integratie in het buurtgeheel. Wij willen hierdoor voorkomen dat Ekeren verder verstedelijkt en al zijn schaars groen verliest. Wij denken hierbij aan het inbreidingsproject centrum Ekeren van het 'rozenhofke' aan de Veltwijklaan. Dit hebben we van 35 wooneenheden naar 25 hebben kunnen krijgen. Plus bij de uiteindelijk aanvraag van de bouwplannen zal SLP eisen dat er voldoende parking voor bewoners en een 20% openbaar groen mee in opgenomen zullen worden. Dit zal volgens onze berekingen het project tot 20 wooneenheden brengen en best leefbaar voor de buurt maken.

  6. Cultuur is voor ons het middel tot gemeenschapsvorming. Wij wegen op renovatiedossiers zoals het Hof de Bist, de kerken van Ekeren (zelfs het Jezusbeeld op het Van De Weyngaertplein)... Wij volgen ook het nieuwbouw dossier voor het Cultureel Centrum Ekeren met argusogen op! Wij wensen een gespreid project dat niet vertrekt van grootschalige nieuwbouw, maar waar nodig renoveert en waar nodig een nieuwe zaal voor de Ekerenaar bouwt. Maar dit mag zeker geen overlast aan een woonbuurt betekenen.

De verkiezingen van 8 oktober 2006 hebben voor ons polderdorp een sterke Ekerse ploeg van sp.a - SLP-spirit in de districtsraad opgeleverd! Na de breuk narionaal in het kartel eind 2008 hebben sp.a en SLP Ekeren lokaal besloten om wel verder samen te werken in kartel!

SLP Ekeren - wie is wie:
Luc Van Berlo trok de kartellijst voor nu SLP- toen spirit op nr. 3. Hij behaalde als nieuwkomer een sterk resultaat met 132 voorkeurstemmen. Hij volgde dan ook Monica De Koninck op als raadslid in de districtsraad. SLP-spirit vormt hierdoor samen met 3 sp.a verkozenen het grootste democratische kartel van Ekeren. Luc Van Berlo is dan ook de voorzitter van de maandelijkse raadscommissie!

Als graficus heeft hij een voorliefde voor het gedrukte, maar ook het woord gebruikt hij graag. Hij was dan ook de stuwende kracht achter de geslaagde actie voor het behoud van de lokale bibliotheken in Mariaburg en Antwerpen (13 van de 29 filialen stonden op het sluitingsplan van Schepen Heylen, zie verder bij krantjes en de veel bezochte bib-actie site: www.bib-actie.tk ).
Luc kiest zijn engagement en gaat ervoor! Sommige onder jullie zullen hem herkennen als voormalig groepsleider bij de scouts op 't Fortje van Merksem en in 1997 was hij voor Olse nog Vlaams atletiekkampioen op de 400 meter... Nu op zijn 40 kom hij naast zijn dagtaak als leraar tekenen op een beroeps en technische school steeds op voor een leefbare, gezellige buurt met natuur en ontspanning vlakbij. Hij wil als raadslid voor het district en zijn jonge kinderen, Jonathan (3j) en Xavier (5j) investeren in meer toekomst voor Ekeren!

Guido Staes is sinds onze open jaarvergadering in januari 2007 de voorzitter van SLP-spirit Ekeren! Hij steunde in 2006 onze lijstrekker als tweede spirit-er op de lijst, behaalde vanop plaats 10 toch een 65 voorkeurstemmen. Guido kennen we van zijn bezorgdheid voor het verenigingsleven (zie bij krantjes: Een verenigingsleven vol goesting). Hij is verantwoordelijk voor de boekhouding bij een KMO, 44 jaar en trotse vader van 5 kinderen. Actief in zowel het plaatselijke verenigingsleven, de parochie en de Scouts en Gidsen Vlaanderen.
(bezoek Guido's SLP-blog: www.bloggen.be/ekeren_slp)

Liliane Calluy heeft in 2006 voor de provincie (op plaats 11) een 1 220 en voor het district (op plaats 12) een 51 voorkeurstemmen behaald. Liliane heeft dan ook in de campagne de kaart van ons district volledig voor de provincie getrokken.
Met als gevolg een puik resultaat voor de spirit-ers van Ekeren!

Liliane is onze zeer actieve erfgoedwaakhond in Mariaburg (zie verder bij krantjes: De erfgoedwaakhond in uw wijk!). Ze weet de buurt te informeren over en te mobiliseren tegen al te hebberige bouwpromotoren. Haar streefdoel is de open ruimtes, het groen en historisch en leefbaar karakter van onze wijken voor de toekomst veilig stellen. Liliane, 51 lentes jong, is lerares muziek en zingt mee in een zangkoor.