Vrijmaking energiemarkt niet van leien dakje


Het ontwerp van de Brusselse minister van Energie Evelyne Huytebroeck (Ecolo) over de vrijmaking van de Brusselse energiemarkt, stuit op veel kritiek. Verschillende partijen betreuren dat het ontwerp zo laat werd ingediend en hebben ook inhoudelijke vragen. Dat het ontwerp in slecht Nederlands werd opgesteld en 'juridische lacunes' vertoonde, maakte dat de vergadering over de goedkeuring meer dan dertig uur duurde.

Op 1 januari 2007 wordt de energiemarkt in het Brussels Gewest vrij gemaakt. Dat betekent dat de consument zelf zijn energieleverancier kan kiezen, zoals in de rest van Vlaanderen. De Brusselse regering heeft er alles aan gedaan om die overgang zo vlot mogelijk te laten verlopen, maar niet iedereen was het eens met het ontwerp van ordonnantie dat vorige week na dertig uur vergaderen werd goedgekeurd. Parlementslid Brigitte De Pauw (CD&V) is het eerst en vooral niet eens met de stroombegrenzing van zes ampère, als de consument zijn rekening niet op tijd kan betalen. «Zes ampère is een achterhaalde hoeveelheid», zegt De Pauw. «Daarmee kan je alleen de kleinste van je vier kookplaten gebruiken.» De Pauw stelt daarom voor om net zoals in Vlaanderen de minimumlevering op te trekken tot tien ampère.

De liberalen hadden dan weer kritiek op de 'incompetentie' van Huytebroeck en haar kabinet. «Zowel de Franstalige als Nederlandstalige tekst stond bol van de juridische lacunes en onbegrijpelijke zinnen», zegt parlementslid Els Ampe (VLD). De liberalen willen ook dat de contractuele minimumduur van drie jaar die een leverancier moet naleven, beperkt wordt tot één jaar. «Anders moet een student die maar één jaar op kot blijft, zijn contract speciaal twee maanden op voorhand opzeggen. Dat is voor velen niet evident.»

Huytebroeck wees er op dat voor haar aantreden haar voorganger niets had gedaan om het omvangrijke project voor te bereiden. Het ontwerp van ordonnantie wordt op 7 december goedgekeurd. (JVB)


Dit was een artikel van Joost Vandenbroele in Het Laatste Nieuws van 05-12-2006


>Terug naar pers