De Branding zoekt nog steeds onderdak


Jeugdhuis De Branding is al meer dan drie jaar op zoek naar een geschikte locatie voor zijn activiteiten. En geen locatie betekent geen Vlaamse subsidies. Bovendien wordt het steeds moeilijker om de vrijwilligers blijvend te motiveren.

De lijdensweg voor jeugdhuis De Branding begon eind 2005 toen ze moesten vertrekken uit de zolderkamer in de Schuifstraat in Laken. 'De afgelopen jaren hebben we creatief uit de hoek moeten komen om oplossingen te vinden. We zaten dertig jaar op dezelfde locatie toen het lokaal werd verkocht door Buurthuis Brussel. Onze zolderkamer zou worden verhuurd aan een schooltje, maar daar is niets van in huis gekomen. Het pand is nog altijd in dezelfde toestand', zegt verantwoordelijke Bart Van de Ven van jeugdhuis De Branding.

'We moesten op zoek naar een nieuwe plek en zo kwamen we terecht in het gemeenschapscentrum Essegem in Jette. Maar het is weer een tijdelijke oplossing.'

Het dakloze jeugdhuis De Branding heeft namelijk recht op subsidies van de Vlaamse Gemeenschapscommissie maar dat geld is pas beschikbaar als het jeugdhuis een vaste locatie heeft gevonden. Het blijft wachten op groen licht van de Jetse politiek die de knoop moet doorhakken. Toen Brigitte De Pauw (LBJ-CD&V), schepen van Vlaamse Aangelegenheden, aan haar mandaat begon, beloofde ze binnen de honderd dagen een oplossing. 'We zijn nu zeshonderd dagen verder, maar er is nog steeds geen plaats voor een nieuw jeugdhuis. Aan goede wil ontbreekt het niet, want ze heeft ons altijd gesteund. Toch liggen er nog geen concrete zaken op tafel. Natuurlijk moet heel het schepencollege overeenstemming bereiken', zegt Bart die toegeeft dat het moeilijker wordt om zijn vrijwilligersteam te motiveren. 'Het is logisch dat onze werking eronder lijdt.'


Dit was een artikel in Het Nieuwsblad van 26-08-2008.

>Terug naar pers