Retour au top
INTERCLUBS 2017-2018
 
Dimanche 05 novembre - R1 = BRABO Antwerpen - De PHENIX Kortrijk ; Genk – Sprimont-Liège-Bruxelles ; WDC Heule – Bye
Dimanche 03 décembre - R2 = De PHENIX Kortrijk - WDC Heule ; BRABO Antwerpen  - Genk ;  Sprimont-Liège-Bruxelles - Bye
Dimanche 28 janvier - R3 = Sprimont-Liège-Bruxelles - De PHENIX Kortrijk ; WDC Heule – BRABO Antwerpen ; Genk - Bye
Dimanche 25 mars - R4 = WDC Heule – Sprimont-Liège-Bruxelles ; De PHENIX Kortrijk – Genk ; BRABO Antwerpen - Bye
Dimanche 29 avril - R5 = Sprimont-Liège-Bruxelles  - BRABO Antwerpen ; Genk - WDC Heule ; De PHENIX Kortrijk - Bye
Début des parties à 13h00.
Voici les adresses des locaux de jeu :
BRABO Antwerpen : Ijssalon COLORS – Vosstraat, 9 - Borgerhout – Yves Vandeberg yves.vandeberg@hotmail.com
De PHENIX Kortrijk : Sint-Denijsestraat, 156A – 8500 Kortrijk – Alex Libbrecht alexlibbrecht@hotmail.com
Sprimont-Liège-Bruxelles : Rue du Centre, 31 – 4140 Sprimont – Luc Jennes luc.jennes@proximus.com
WDC Heule : VBS ‘de Watermolen’ – Watermolenwal, 16 – 8500 Heule – Johan Demasure johan.demasure@telenet.be
Genk : Zaal ‘de Kring’ – Onderwijslaan, 2A – 3600 Genk – Johan Even e.johan@euphonynet.be

Visionner les matchs sur Toernooibase

Pemière ronde : 05/11/2017

Interclubs Genk - Wallonie/Brussels : 5 - 3

Valere Hermans    -    Philippe Leruth     2 - 0
Johan Evens        -    Michel Trouet        1 - 1
Rudi ten Berge     -    Luc Jennes           0 - 2
Fortunato Conté   -    Henri de Broeck    2 - 0
 
L'autre rencontre BRABO-PHENIX s'est jouée le 12/11/2017.

Interclubs Antwerpen - Kortrijk : 4 - 4

Bord 1 : Yves Vandenberg - Jens Dekimpe : 1 - 1
Bord 2 : Rik Devroe  - Marc Demeulenaere : 0 - 2
Bord 3 : Roger Kleinmann - Alex Libbrecht : 1 - 1
Bord 4 : Keita Desmet  - Jan Deschaumes : 2 - 0

Dag allen,
Een kort verslag van de interclubwedstrijd Damclub Brabo Antwerpen - Phenix Kortrijk 4-4.  Met dank aan Yves en Roger voor de analyses achteraf en met de computer.
Zondag 12 november kruisten twee van de drie titelfavorieten damclub Brabo Antwerpen en Phenix Kortrijk de degens.  (Derde kandidaat Heule speelde niet in de eerste ronde.  Of zorgt Genk voor de verrassing dit jaar?)

Op bord 1 zette de ervaren Antwerpenaar Yves Vandeberg vanaf de opening druk op de stelling van de klasrijke youngster Jens Dekimpe.  Yves bouwde secuur een licht positioneel voordeel op vanuit zijn stelling.  Gaandeweg versterkte evenwel het spel van Jens, die nauwkeurig en zonder al te veel problemen de partij toch naar remise wist te leiden.
Op bord 2 excelleerde en won een herboren Marc Demeulenaere tegen de Kortrijkse damwaarde Rik Devroe.  Rik bouwt positioneel altijd stevige stellingen op.  De uiterst creatieve en ex-Belgisch kampioen Marc Demeulenaere wist Rik evenwel tot tweemaal toe te verschalken met één van zijn creatieve combinaties.  Als Marc damt en in vorm is, dan is er spektakel op het bord.  Zijn aanvallende stijl is prachtig en speciaal in België, alhoewel deze stijl hem soms ook punten kost.  Topklasse!
Op bord 3 zorgden Roger Kleinmann en Alex Libbrecht voor de spannendste en een technisch hoogstaande wedstrijd.  Roger trok de aanvalskaart en wilde graag de partij winnen.  Probeer in een lange partij evenwel eens van Alex te winnen.  Deze stevige Kortrijkse dammer laat toppers niet alleen zweten, maar snoept ook geregeld een puntje van hen af.  Roger had het voordeel in de partij.  Uit gewone en computeranalyses bleek dat hij zich tot twee keer verkeek en zo twee winstkansen liet liggen.  Als er ergens een ploegwinst voor Brabo mogelijk was, dan was het op dit bord.
Op bord 4 zorgde de Antwerpse stevige dammer Jan Dechaumes voor knap tegenwerk op het bord tegen topklasser Keita Desmet.  Het mocht niet baten.  Keita werkte zoals gewoonlijk secuur en dodelijk zijn partij af met een prachtig eindspel en winst als toetje.  Cool dammen van zowel Jan (op een bepaald ogenblik nog maar 2 seconden op de klok) en Keita (op een bepaald ogenblik rond de 3 min) in de eindstrijd.  Jan mag met opgeheven hoofd de damarena verlaten.  Keita bewijst nog maar eens zijn superklasse.

Damgroeten, Eddy Janssen, Secretaris damclub Brabo Antwerpen

Deuxième ronde : 03/12/2017 Tweede ronde

BRABO Antwerpen - DC Genk 7-1

Bord 1 : Yves Vandeberg - Valère Hermans 2-0
Yves Vandeberg speelde een heel solide positiepartij waarbij hij met positionele druk eerst één en daarna twee schijven won. Bij twee schijven achterstand stopte Valère de partij.

Bord 2 : Andre Roger Kleinmann - Johan Evens 1-1
Enorm spannende partij die naar een dam en drie schijven (voor Roger) en een dam en twee schijven (voor Johan Evens) leidde. Johan Evens verdedigde subliem zodat Roger zijn voordeel niet in winst kon omzetten.

Bord 3 : Franz Thuysbaert - Rudi ten Berge 2-0
Mooie partij waarbij Rudi Ten Berge waarbij beide spelers een dam hadden, maar Rudi twee schijven voorsprong had opgebouwd. Rudi overzag evenwel een venijnig valletje van sluwe Franz waardoor hij zijn dam en zijn voorsprong verloor en waardoor Franz alsnog zegevierde.

Bord 4 : Marc Demeulenaere - Jos Vandebergh 2-0
Marc De Meulenaere is Belgisch meest creatieve speler. Af en toe kost hem dat punten, maar het levert ook schitterende spektakelstukken op het dambord op. Ook hier een knappe onverwachte combinatie en dito dreigingen van Marc en game over voor de stevige positiespeler Jos.

Damgroeten, Eddy JanssenDamclub Brabo Antwerpen+32/497/38.52.79

Ronde 2 : Kortrijk De Phenix - WDC Heule 6 - 2

Bert Vanhauwermeiren - Arthur Hanssens 1-1
Bert en Alex deden wel pogingen maar meer dan remise zat er niet in.

Jens Dekimpe - Johan Coorevits 2-0
Johan Coorevits ging na 1u30 in de fout, verloor een schijf en gaf op.

Keita Desmet - Jimmy Depaepe 2-0
Jimmy ging voor winst maar ging finaal onderuit.

Alex Libbrecht - Bert Demasure 1-1

Leuke damnamiddag gehad on gemoedelijke sfeer. Mvg, Alex